Til årets første iværksætternetværk skal vi besøge Jane og Jesper på Hørby Færgekro.
Hørby Færgekro vandt prisen for Årets Iværksætter 2024, og d. 11. marts kl. 9 har vi fået lov til at komme på besøg og høre om, hvorfor et søskendepar bestående af en møbelsnedker (Jesper) og en skolelærer (Jane), beslutter sig for at hoppe ind i et familieeventyr, der omhandler at drive en kro på Tuse Næs.
Og hvordan gør man så egentlig også det?
Program for dagen:
Forplejning: Let og lækker forplejning bestående af kaffe/Te, vand, frugt og nødder.
Detaljer:
Sæt retning på din forretning
Når nu du allerede er i fuld sving med at tilmelde dig til et arrangement, så glem ikke at tilmelde dig dette online forløb, som vi har fået op at stå i samarbejde med Iværksætter Danmark. Det vil virkelig give din virksomhed, den retning du har brug for. Sæt retning på din forretning
Husk at følge vores iværksætter-kollegaer på:
LinkedIn: Jane, Jesper og Hørby Færgekro
Facebook: Hørby Færgekro
Instagram: Hørby Færgekro
Pssst…. Et godt netværks tip: Når du har tilmeldt dig dette arrangement, så linker du op med vores værter og skriver til dem at du kommer og at du glæder dig til d. 11. marts hvor du skal høre om deres iværksætter-rejse.
Jeg glæder mig SÅ meget til at mødes igen. Denne gang til en inspirerende formiddag på Hørby Færgekro!
Med venlig hilsen,
Benedikte Lennert Christensen Holbæk Erhvervsforum
Hørby Færgekro, Strandvejen 1, Hørby, 4300 Holbæk
Sidste tilmeldsfrist - 5 Marts.
Gratis for Medlemmer